Cześć! Nazywam się Michał Zgutka, miło mi gościć Cię na blogu bopictrzebaumiec.pl.

Blog powstał w grudniu 2014 roku. Miał być moim motywatorem do regularnej nauki degustacji whisky oraz nauki o whisky w ogóle. Nie stało za mną żadne doświadczenie, a raczej chęć zdobycia go. Whisky interesowała mnie od dłuższego czasu, jednak moje z nią początki wyglądały zapewne tak jak większości z nas: okazjonalna szklanka co popularniejszego blenda w towarzystwie znajomych zalana colą, rzadziej, pokazowo, na lodzie.

 


Zacząłem czytać o whisky więcej. Przechodząc przez teorię dochodziłem do wniosku, że świat szkockiej jest tak bardzo zróżnicowany. Spróbowałem pierwszego singla, potem drugiego – i tak to poszło dalej.

Od początku uczyłem się i uczę się nadal, efekty tych nauk zaś publikuję na blogu. Stali czytelnicy na pewno zauważyli, że stopniowo obszar moich zainteresowań się rozszerzał. Podstawy miksologii i warsztatu barmana, podstawy sztuki kulinarnej, łączenie alkoholi z jedzeniem, gatunki alkoholi, ich historia i powstawanie – o wszystkim tym staram się stopniowo uczyć. Bo pić trzeba umieć 🙂


STATYSTYKI BLOGA

Blog jest aktualnie odwiedzany przez średnio 13-15 tysięcy użytkowników w skali miesiąca i wartość ta stale rośnie. Rok 2015 zamykałem z liczbą 17 tysięcy użytkowników, rok 2016 z niespełna 66 tysiącami.

W 2017 roku na bloga trafiło z kolei niemal 150 tysięcy użytkowników.

Blog adresowany jest do osób pełnoletnich, najliczebniejszą grupę odbiorców stanowią osoby w wieku 25-34. Większość ruchu na stronie odbywa się na urządzeniach mobilnych.

 

RODZAJE PUBLIKACJI

Na blogu najczęściej publikuję notki o charakterze:

  • opisowym

Glenfiddich 12 na początek – warto?

  • poradnikowym

Ekwipunek domowego barmana – co będzie ci potrzebne na początek?

  • społecznym i lifestyle’owym

(nie przepadam za tym ostatnim określeniem, ale funkcjonuje dziś w tak bardzo nieokreślonych znaczeniach, że doskonale pasuje)

Kilka zasad JEDYNEGO i SŁUSZNEGO picia whisky – MUSISZ je znać i stosować

Dlaczego ponoć nie warto zostawiać barmanom napiwków?

Znajdziecie tu również:

  • wzmianki czy relacje z wydarzeń

Po Polish Vodka Tour: poniewierać ma czy smakować?

  • przepisy

5 koktajli, dzięki którym pokochasz gin

3 zakąski do wódki, które z łatwością przygotujesz w domu

  • notki degustacyjne

Nikka From the Barrel – udany początek przygody z japońskimi whisky


Do moich ulubionych alkoholi zaliczam whisky oraz burbon, gin i Metaxę. Choć prowadzenie bloga zaczynałem od opisów dwóch pierwszych, to cieszę się, że przez ostatnie lata nadrobiłem zaległości z innych alkoholi. Pisząc bloga chcę tworzyć takie miejsce w sieci, którego i mnie kiedyś brakowało. Dlatego jeżeli szukasz informacji na temat alkoholi, sposobu ich picia czy degustowania, przepisów na proste, ale smaczne i efektowne koktajle na ich bazie – znajdziesz coś dla siebie.

Dzięki za odwiedziny!

Michał